Przejdź do treści
Czy już Subskrybujesz Nasz kanał YouTube ?
logo (5F)

Wir Energetyczny – Czakra Podstawy

Wir Energetyczny - Czakra Podstawy

Witam Cię bardzo serdecznie, w tym artykule przedstawię koncept jednego z podstawowych wirów energetycznych potocznie zwanym czakrą podstawy, opiszę jej zastosowanie, charakterystykę oraz w jaki sposób przejawia się jej wzorzec energetyczny w zachowaniu człowieka i jak z nim pracować i należycie go zbalansować.

Czakra podstawy reprezentuje kolor czerwony. Jest energią częstotliwości spektrum światła, która posiada bardzo spokojną częstotliwość. Odpowiedzialna jest za nasze połączenie z Matką Ziemią. Reprezentuje połączenie ze światem, innymi ludźmi, naturą, rodziną i przede wszystkim odnosi się do bezpieczeństwa oraz uczuć związanych z przeżyciem. Czy czujemy się dobrze w miejscu pracy, w domu, w kraju, na świecie, w każdym innym miejscu i sytuacji oraz we własnej świątyni jakim jest ciało. Im mocniejsza czakra podstawy, tym więcej nieskończonego spektrum energii jest przez nas odczuwalne. Jeżeli czakra podstawy nie jest należycie zbalansowana wszystkie inne centra energetyczne tracą energie. Jest Fundamentem i jak sama nazwa wskazuje „podstawą”. Do budowy fundamentu potrzebujemy mocnego materiału, ponieważ cała konstrukcja się na nim opiera.

Uczucia dotyczące przeżycia. To przede wszystkim pierwotny strach, odnośnie przetrwania. Głęboko zakodowany program w naszym DNA odnośnie obawy przed zostaniem zjedzonym lub napadniętym. Balansowanie czakry podstawy to wyjście z przeżycia, zmagań, problemów związanych ze strachem i niepewnością jutra i  udanie się w kierunku sukcesu i rozkwitu.

Kolejną charakterystyczną cechą mocnej i zbalansowanej czakry podstawy jest zdolność do jasnego i wyraźnego mówienia słowa „Nie”. Czyli nie robimy nic swoim kosztem. Nie dajemy się manipulować. Nie dajemy się wykorzystywać. Takie sprawdzające sytuacje w życiu każdego człowieka, w których musi dokonać wyboru pojawiają się, aby sprawdzić czy jest w swojej mocy i nabył zdolności do odmowy w sytuacjach, z którymi nie czuje się komfortowo. Zgadzając się na nie ulega manipulacji i zostaje wykorzystany. Często ludzie w takich sytuacjach tworzą historię tego, że to tak naprawdę to nie szkodzi, żeby zrobić coś swoim kosztem, bo przecież pomagają komuś innemu. Pomoc pomocą, ale tutaj nie chodzi o to, żeby jedna strona cały czas brała, a druga cały czas dawała. Taki schemat działania jest toksyczny. W relacjach i zwiazkach dosyć często zauważalny. Tutaj chodzi o to, żeby Znać Swoje Zdrowe Święte Granice i należycie je ustawić względem, rodziny, znajomych, klientów i innych ludzi oraz istot itd.

Czakra Podstawy odpowiada za to w jaki sposób przejawiamy się w tym fizycznym świecie. Jak dobrze jesteśmy połczeni ze światem materii. Jest z natury męską energią. Projektującą na zewnątrz naszą kreacje. Jeżeli czakra podstawy nie jest należycie zbalansowana i wyleczona, automatycznie inne czakry tracą energię, z powodu braku uziemienia i solidnych fundamentów.

Czerwony nie jest kolorem nieśmiałości, ale mocy. Odnosi się do bycia bycia Fearless czyli nie odczuwania strachu, wyzbycia się go i przejawienia własnej naturalnej pewności działania i bycia sobą w każdej chwili  Tu i Teraz.

Wyobraź sobie kobietę w czerwonej sukience, wszystkie oczy zwrócone w jednym kierunku. Czy widzisz jaką ta kobieta ma siłę idąc pewnie, z gracją i wdziękiem, emanując światło połączenia i pewności, pomimo całej projekcji w jej kierunku. Jest pewna swojej mocy ponieważ wie, że nikt nie jest w stanie wpłynąć na jej połączenie.

Czakra podstawy ściśle związana jest z tematem czasu oraz jego wykorzystywaniem. Bycie punktualnym, bycie na czas w pracy czy na spotkaniu. To cechy zbalansowanie i mocnej czakry podstawy. Człowiek z niezbalansowaną czakrą podstawy, będzie miał problem z organizacją i właściwym wykorzystaniem czasu, będzie potocznie gubił czas lub przepuszczał go przez palce i go marnotrawił.

Ludzie ze słabą czakrą podstawy, mają problem z prawidłowym ustawieniem własnych granic. Żyją, nie swoim życiem, żyją według czyjegoś planu, czy to jest plan rodziców, rodziny, partnera lub kogokolwiek innego. Każdy jeden z osobna jest tutaj po to, aby Tworzyć własną rzeczywistość, a nie być przedłużeniem czyiś niespełnionych marzeń.

Pierwsze fundamentalne zrozumienie, jest takie, że Jesteś Kreatorem Swojej Własnej Rzeczywistości. Wszystko Co Ci się przydarza, jest wytworzone przez Ciebie lub dostało się do Twojej rzeczywistości poprzez świadomie lub nieświadomie zawarty kontrakt. Nie ma przypadków. Nic nie dzieje się bez powodu.

Balansowanie i leczenie czakry podstawy, odnosi się do wyjścia ze Świadomości Ofiary.  Czyli obwiniania zewnętrznych okoliczności, sytuacji oraz ludzi, o to co Ci się przytrafiło. Dlaczego to mi się stało? To przecież jego wina. To on mi to zrobił. To przez nich tak się dzieje, to jest ich wina. To dlatego, że jest za zimno, za ciepło, za normalnie, za jasno, za ciemno itd. Zaakceptuj Rzeczywistość taką, jaka jest i skup się na Swojej Własnej Kreacji.

Czakra podstawy to przede wszystkim liczenie się z konsekwencjami Swojej kreacji i zrozumienie, czym jest moralny kodeks, życia i manifestacji bez krzywdy dla innej świadomej istoty, bez hierarchicznego porządku, bez rywalizacji, współtworząc Niebo Na Ziemi dla przyszłych pokoleń.

Czakra Podstawy to przede wszystkim WOLNOŚĆ. Jeżeli dajesz się komuś kontrolować, w pracy, związku, rodzinie, środowisku. Twoja czakra podstawy jest zamknięta. W jaki sposób ją wyleczyć? Poprzez zrozumienie, że mamy ograniczoną ilość dni na tym świecie w tej biologicznej powłoce DNA potocznie zwanym ciałem, że jesteśmy tutaj, aby czuć się wolni i przede wszystkim, żeby nie zapominać o dobrej zabawie bo nie ma się co tak spinać i brać życie za poważnie.

Czakra Podstawy to bycie Tu i Teraz. To bycie świadomym tego, co się dzieje wokół nas i zdolność zauważania i wybierania możliwości. Zdolność Działania. Dlatego tak wielu wysokiej klasy sportowców, atletów, kierowców ma bardzo dobrze rozwiniętą czakrę podstawy. Są w stanie podejmować bardzo szybko decyzje i wprowadzać je w życie.

Zablokowana czakra podstawy charakteryzuje się brakiem energii, depresją, nieradzeniem sobie z problemami, nieumiejętność w radzeniu sobie w sytuacjach konfliktowych.

Czakra Podstawy w dużej mierze odnosi się do radzenia sobie z energią agresji. W jaki sposób ktoś zarządza tą energią i czy jest w stanie ją należycie używać. Ktoś z zamkniętą czakrą podstawy, będzie uciekał od konfliktu, udawał na zewnątrz, że nic się nie stało, że nie ma sprawy, wewnętrznie czując narastającą agresję i problem. Zbalansowana czakra podstawy to zdolność do odpowiedzenia na zaistniałą sytuacje i opowiedzenia się przede wszystkim za Sobą. To wyznaczanie własnych świętych granic, a nie ucieczka i zamiatanie problemów pod dywan.

Tak wielu z nas ma problem, aby być w Ciele, siedząc w swoich umysłach, analizując i nadmiernie kalkulując sytuacje, zamiast być Tu i Teraz, całkowicie połączonym z Ciałem i wyrażać siebie takim, jakim się jest.

Czakra Podstawy odpowiada za czucie emocji w ciele. Skrywa traumy związane z niepewnością i strachem. Wszystkie traumy odnośnie wszelkiego rodzaju obaw i uczuć związanych z brakiem bezpieczeństwa, należy oczyścić i uzdrowić, aby móc w pełni zintegrować Swoją Świadomość z Biologicznym Skafandrem DNA i zacząć w pełni emanować spokojem.

Zablokowana czakra podstawy charakteryzuje się postawą zaprzeczenia. Ludzie z zablokowaną czakrą podstawy nie są autentyczni. Uciekają od swoich emocji, tłamszą je, udają, że ich nie ma lub że nie występują. Tutaj chodzi o to, żeby być ze Sobą prawdziwą/prawdziwym i mówić tak, jak jest, być naturalnie wrażliwą/wrażliwym, a nie być emocjonalnym betonem, który nie jest w stanie przyznać się do tego co czuje.

Jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwe rezultaty, pracuj dużo i wkładaj w Swoją prace wysiłek, ale pamiętaj, że po jego dokonaniu, należycie się zrelaksuj i odpręż jeszcze mocniej i jeszcze głębiej, aby pozwolić Swojemu własnemu ciału i Świadomości na pełną integrację oraz leczenie.

Nie przepracowuj się ale, bądź przede wszystkim ze sobą uczciwy odnośnie ilości i jakości włożonej pracy. Posiadaj schludną etykę pracy, ćwicz regularnie, naucz się pracować z energią pieniądza, zapewnij sobie podstawowe finansowe potrzeby, bez strachu i obaw o to, w jaki sposób zdobędziesz pieniądze na życie i zapłacisz za rachunki lub mieszkanie. Prawdziwy szczery wysiłek przyniesie obfitość do Twojej rzeczywistości. Otaczaj się ludźmi, którzy mają mocną czakrę podstawy, aby zainspirować i zmotywować się jeszcze bardziej poprzez wpływ wartościowych ludzi na Twoje własne życie.

Zatroszcz się o swoje fizyczne ciało. Ćwiczenia z ciałem, czy to taniec, spacer, pójście na siłownię, Qi-Gong, Yoga, Tai-Chi, praktycznie każde praktyki, które sprawiają, że jesteś całkowicie we własnym ciele i wykonujesz ruch w tym wymiarze sprawiają, że pracujesz nad czakrą podstawy.

Po ukończonej pracy lub ćwiczeniach zafunduj sobie masaż, zadbaj o siebie, weź gorącą kąpiel z olejkami, lub wymyśl coś odpowiedniego, nie obwiniaj siebie o to, że przez następną godzinę po ciężkim treningu, będziesz tylko odpoczywał i się regenerował. Leczenie i własna integracja świadomości potrzebuje spokoju i czasu, aby mogła zaistnieć. Naucz się patrzeć należycie na wypracowany odpoczynek jako Boski dar, który jest jak czysta górska woda, otulająca spragnione korzenie drzew, dostarczająca im potrzebnych do wzrostu minerałów. Pracuj mocno, relaksuj się jeszcze mocniej.

Namaste

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Warto również zobaczyć

Medytacje
Grzegorz Gunia

Medytacja Boskiej Mocy

Połóż się wygodnie, rozluźnij, przeznacz 20 minut Swojego czasu tylko dla Siebie. Upewnij się, że dystrakcje zostały przez Ciebie wyłaczone. Ta medytacja została przygotowana dla

zainspiruj się
Zainspiruj się!
Grzegorz Gunia

Twoja dawka inspiracji na Dziś – 08.09.2022

Nie zostaniesz ukarany za swój gniew, zostaniesz ukarany PRZEZ swój gniew. Witaj Pielęgnacja Miłości w świecie pełnym fałszu i obłudy, wybudowanego na krzywdzie i krwi

zainspiruj się
Zainspiruj się!
Grzegorz Gunia

Twoja dawka inspiracji na Dziś – 07.09

Prawda pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełniają pożądania i nienawiść… Witaj Zwycięstwo nad Swoimi własnymi toksycznymi programami, zachowaniem oraz myślami jest niezwykłym i niesamowitym osiągnięciem.

Subskrybuj do Nowego Świata

Artykuły, wskazówki i narzędzia by zainspirować Ciebie do odnalezienia Twojej własnej kreatywności oraz poznania siebie. Już nie przegapisz Sesji Grupowej.

*My równiez nie lubimy SPAMU !

I agree with the Terms and conditions and the Privacy policy

Subskrybuj do Nowego Świata

*My również nie lubimy SPAMU

Podobało sie ?

‎Zarejestruj się już dziś za darmo‎‎ i bądź pierwszym, który otrzyma dawkę inspiracji oraz powiadomienie o nowych aktualizacjach, wydarzeniach i wiadomościach.

Grzegorz Gunia

Dołącz do otwartej Sesji Grupowej

Niedziela 25 Września Godz. 18:00

Wspólnie nauczymy się zrozumieć, poczuć i uwolnić własne emocje oraz traumy. Naucz się lokalizować i oczyszczać programy ego. Stań się prawdziwym SOBĄ !